CranioMax
CranioMax
CranioMax

کارگاه آموزش تکنیکهای بخیه زدن در جراحی های دهان، فک و صورت

کارگاه آموزش تکنیکهای بخیه زدن در جراحی های دهان، فک و صورت بر روی مدلهای سه بعدی بازسازی شده از جنس سیلیکون در روز چهارشنبه مورخ 14/5/94 در مرکز تحقیقات جمجمه ، فک و صورت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
در این کارگاه یک روزه انواع نخهای بخیه و وسایل مورد استفاده جهت بخیه و تکنیکهای بخیه زدن در جراحی دهان، فک و صورت توسط دکتر حمیدرضا محاسنی اقدم و دکتر امید مقدس به شرکت کنندگان آموزش داده شده و جهت انجام این تکنیک ها به صورت عملی توسط فراگیران، به هر یک از آنها یک ست کامل وسایل بخیه همراه با انواع نخ های بخیه داده شده تا بر روی مدل ساخته شده برای این منظور تکنیکهای فوق را انجام دهند.
یکی از نکات مثبت این کارگاه تهیه مدلهای بازسازی شده بافت نرم توسط دستگاه های پرینتر سه بعدی و از جنس سیلیکون بوده که به همت آقای مهندس سروش ولی نیا ، عضو محترم مرکز تحقیقات جمجمه فک و صورت ، امکان دسترسی به آنها فراهم گردیده و این مدلهای سیلیکونی ، شرایط و قوام بافتی مشابه با بافت نرم را بازسازی می نماید و از این طریق امکان انجام انواع تکنیکهای بخیه زدن در شرایط بازسازی شده مشابه با انسان را فراهم می نماید.


درباره مرکز

مرکز تحقیقات جمجمه، فک و صورت با همت و پشتکار اعضا هیات علمی دانشکده دندانپزشکی آزاد اسلامی و حمایتهای مسئولین محترم و ریاست واحد دندانپزشکی در دی ماه سال 1393، شروع به فعالیت نمود.

تمامی مطالب و عکس های سایت متعلق به این وب سایت می باشد .

© Copyright 2014 - CranioMax - Powered by Aranian.com

Google Analytics Alternative